Запилювач з України

На сьогоднішній день у всьому світі джмелі визнані одними з найефективніших запилювачів томатів, огірків, перців, черешні, вишні, сливи, груші, яблуні, абрикосів, малини, чорниці, лохини, суниці, гарбузів, динь, кабачків та баклажанів.

Багато українських господарств вже оцінили переваги біозапилення і використовують джмелів як у відкритому, так і в закритому грунті.

У травні 2015 року у селі Музичі (Київська обл.) АДФ «Жива країна» було започатковано першу українську джмелеферму повного циклу.

Спостереження за джмелями проводилися у нашій природі, їх поведінку порівнювали із різними представниками комерційних запилювачів інших регіонів та їх унікальних пар.

Музичанські біологи протягом року проводили зважений відбір матеріала за походженням, якістю джмелиних маток та характеристиками потомства. В результаті лабораторного схрещування ми отримали перше покоління своїх власних джмелів. Умови перебування комах на фермі максимально наближені до звичного для них середовища. Повністю відтворено річний цикл розвитку, діапаузу та технологію спарювання.

Наші вихованці вже відпрацювали свій перший сезон на огірках, томатах, малині, суниці та соняшнику у відкритому та закритому грунті, а за їх успіхами щодня ретельно спостерігали фахівці «Живої країни».

Високі показники запилювання, прийнятна та незалежна від курсу валют ціна вулика дозволяють стверджувати, що передові технології сільского господарства стають доступними для українського фермера. Разом із нами!

http://djmil.com.ua/